Jdi na obsah Jdi na menu
 


Občasník 9.

16. 12. 2011

Račínský občasník

www.racin-obcasnik.estranky.cz

 

9. číslo, červen – 2011

 

Vážení  čtenáři,

nezadržitelně čas utíká. Léto zde a s ním spojené prázdniny našich mnohdy roztomilých, v pozdějším věku  hůře pochopitelných potomků. Dny, na které se po dobu dlouhého pracovního roku těšíme, že si alespoň trochu v době dovolené a prázdnin odpočineme jsou tady. Doufejme, že letos na nás léto bude vlídnější než vloni, kdy jsme ještě začátkem června zatápěli v kamnech, abychom se doma ohřáli.

Příroda je nevyspytatelná, věřme tedy, že si  nebude pohrávat a my budeme moct vychutnávat léto plnými doušky, užít si koupání, tepla a sluníčka, kterého na Vysočině není nikdy dost. Ať už setrváte v naší malebné vesničce, případně odcestujete za hranice, ať je Vám příjemně a ve zdraví a spokojenosti se navrátíte.

Přejeme slunce v duši a prima prázdniny!

Petra a Jaroslav Kubíčkovi + spol. bez r. o.  J

 

Něco o Račíně část 9.

......

    V letech 2004-2007 zde provozovala živnost paní Bc. Jana Mokříšová a paní Jana Mittermayerová, návštěvnost v zimních a letních sezónách byla veliká, mnohdy nebylo místa k sezení, a tak se návštěvníci stravovali doslova ve stoje u baru. Soukromé akce zde pořádali myslivci, konaly se oslavy narozenin, sešlosti různých příležitostí, hráli zde různí muzikanti k poslechu i tanci. Dokonce místnost posloužila po létech také pro místní děti, které zde měli možnost strávit nejedno odpoledne plné her s maňáskovým divadlem. Koloniál byl denně otevřen, pokud si zákazník přál, byl obsloužen i mimo otevírací dobu.

   Od listopadu 2007 do listopadu 2008 si tyto prostory pronajala paní Ladislava Zichová, která po roce působení činnost ukončila.

   Od konce roku 2008 zde provozuje místní obchůdek a hospůdku rodina Špičákova, která během prvního měsíce uspořádala hned dvě akce. Jednou z nich bylo Mikulášské odpoledne pro děti s rozsvícením vánočního stromečku před budovou. V působení nadále pokračuje, jsou zde nejrůznější akce typu Pyžamová party, Mikulášká, opékání čuníka, taneční večery, pravidelná páteční setkání místních domorodců, oslavy ......... . Koloniál je nadále v provozu a na přání zákazníka je do  druhého dne možnost získat předem objednané zboží.

   V roce 2010 se stala hospůdkou roku ve Žďárském okrese a získala Certifikát (viz Deník Vysočina).

   K ochutnání zde jsou nejrůznější značky piva, v součastnosti vládne Chotěbořské pivo a dokonce dva druhy vínka přímo od vinaře ze sudu, specialitou je pečený čaj a domácí kuchyně. Věřme, že nadále bude fungovat ku spokojenosti místních i přespolních lidiček.                

 

..................pokračování v dalším vydání................

 

(zdroj - Písání vybrané ze vzpomínek, kronik a knih pamětních na obec Račín, vydané Obecním úřadem v Račíně, 25. června 2005, neoficiální Pamětní kniha u Kubíčků, která je veřejně k nahlédnutí + fotokopie původní od r.2005)

 

Události ve zkratce .

Březen 2011.

·        Ke konci měsíce březen roku 2011 se na celém území ČR konalo sčítání lidu,........

Duben 2011

·       První dubnový víkend patřil Pyžamové party. Tato skvělá akce nezklamala, veselilo se a tancovalo za doprovodu živé hudby jako ostatně každým rokem. Největší úspěch měly růžovoučké bačkory, jejichž majitel vyhrál i 1.místo za vhodně zvolený úbor.

·       Velikonoční pondělí připadlo pro letošní rok na 25. 4. 2011, což je neobvykle dlouho. Nic to však nezměnilo na tradici těchto veselých svátků, kdy místní hoši chodili od stavení ke stavení a šlehali děvčata mladými vrbovými proutky. Ta jim za odměnu dávala různě malovaná vajíčka a sladkosti všech možných druhů, tatínkové byli odměněni štamprdličkou nejčastěji se slivovičkou. Sluníčko se smálo a vesele hřálo, i když později odpoledne na vyprahlou půdu Račína dopadly kapky vydatného deště. 

·       V neděli 10. dubna se konalo přemístění ryb z rybníčka pod Jordánem, zpět přímo do Jordánu. Ryby totiž v období zimy těžko snášejí podmínky v již zmíněném rybníce, tudíž je třeba je každoročně přemístit. Místní rybáři děkují tímto panu Ing. Z. Čižinskému za poskytnutí azylu pro ony šupinatce.

·       Čarodějnice se konaly hned v tomtéž týdnu, jen připadly na sobotní večer nad Veselými. Počasí letos bylo nepříznivé, jen co se sluníčko odhodlalo jít „nakutě“, nad Račínem obloha potemněla, zavál studený větřík a za pár okamžiků se spustil vytrvalý chladivý ještě aprílový déšť, který vyhnal čarodějnice i čaroděje pod střechy místních stavení. I přes tento fakt byla za přítomnosti pana starosty hranice zapálena a síla ohně potlačila kapky deště, který ji až do brzkých ranních hodin nikterak neohrozil.

·       Ten den 30. 4. 2011 oslavili manželé Blažena a Jaroslav Kubíčkovi korálové výročí svatby. Od jejich „ano“ uplynulo krásných 35 let a oni měly možnost obnovit svůj slib. Za přítomnosti úřední osoby potvrdili pevnost svazku manželského. 

Touto formou manželům Blažence a Jaroslavovi Kubíčkovým srdečně gratulujeme, ať jsou stále sobě po boku v dobrém i zlém. Jejich láska je nesmrtelná, úsměv je doprovází na každém kroku a zdraví funguje jako nezničitelný stroj věčného mládí. Buďte spolu šťastni.

Květen 2011

·       1. máj a Máchův lásky čas nás přivítal zprvu deštivým, později slunečným počasím. Byla to úžasná májová neděle, kdy kvetly třešně a tudíž dívky a ženy byly políbeny pod rozkvetlými stromy. Májka zdobila prostranství za hospůdkou a probdělá noc slibovala její setrvání. Kéž by tento májový čas byl tak šťasný ve všech koutech světa, máme vodu, slunce, co jíst, kde spát a stále je mnoho nespokojenosti, přitom nám nechybí, spíš přebývá.....                         

·       V pátek 6. 5. byl uspořádán v místní hospůdce Den matek. Račínská omladina přednesla v kdysi bývalé jednotřídce maminkám, babičkám, tetám, prostě všem ženám básničky a obdarovala všechny přítomné růží. Na stole vybízel k ochutnání slaďoučký borůvkový koláč a pro zpestření zahráli harmonikáři. Bylo to příjemné posezení a odreagování od každodenních starostí. Poděkování patří paní Machové, panu J. Subému za báječný nápad oživit tento svátek a panu P. Hájkovi za pěkné odměny pro děti.

 

Červen 2011 

·       Den dětí připadnul na středu 1.6.2011. Račínská omladina tento svátek oslavila trošku dopředu, kdy už v neděli se děti sešly za rybníkem Jordán a užívaly si her a radovánek. Díky místním hasičům si mohly vyzkoušet zacházení s hasičskou hadicí, střelbu ze vzduchovky, skok v pytli, hod míčky a další různorodé atrakce, za které dostaly nakonec sladkou odměnu. Celé odpoledne se pěkně vydařilo a naši nejmenší mají jistě na co vzpomínat. Odměněni byli i místní „skalní“ dobrovolní hasiči, Dominik Zich společně s Davidem Machem vytvořili keramické destičky, na kterých byl krásný dráček Soptík, což bylo velice milé a nápadité překvápko pro všechny – kluci, jste šikulky! 

A na co se těšit........?

 

Ø       V sobotu 25. června se bude u rybníka Jordán v odpoledních hodinách konat vždy doposud úspěšná, oblíbená a veselá akce Račínská lávka, letos již VII. ročník.  Všechny odvážlivce i příznivce této akce zve srdečně místní zastupitelstvo, hasičstvo a domorodé obyvatelstvo. Těšíme se na prima sobotu. 

Ø       PRÁZDNINY – „Juchů a jsou za dveřmi, už nemusíme ráno vstávat, učení do tašek dávat, můžeme si užívat a na mezi odpočívat, můžeme si hrát, s kamarády se smát,....“ Tak takhle jistě smýšlí většina dětí v Račíně školou či školkou povinné a dospělí se ani nemohou divit, vždyť není snad nikoho, kdo by se netěšil na celé dva měsíce volna.

Ø       Po prázdninách škola volá ........, tóž to bude o něco horší, ono to uteče jako voda v potoce, přehoupne se léto a září bude volat k povinnostem. Nedá se nic dělat, než si zase zvykat L

Ø       Další číslo občasníku vyjde koncem září. Najdete jej v Račínské hospůdce, někteří ve svých schránkách, na požádání u Kubíčků, na internetové adrese viz nahoře. Po popřečtení pošlete dále!              

   

NOVINKA....čerstvě narozená miminka....... možná o nich víme, možná nevíme, rozhodně Vám to brzy povíme, ale až vykouknou ;-)

 

Šikovné recepty a zajímavosti

 

NABANÁNUJTE SE!

Profesor na hodině fyziologie hovořil se studenty o banánech. Použil slovní spojení ,,nabanánovat se,,  které vychází z účinků banánů na mozek. Čti:
Nikdy nedávej banán do chladničky!!!
Toto je zajímavé.

Když si přečteš článek, už se nikdy nebudeš dívat na banán jinýma očima. Banán obsahuje tři přírodní cukry - cukrózu, fruktózu a glukózu kombinovanou s vlákninou. Banán dává okamžitou podpůrnou dávku energie.
Výzkum potvrdil, že pouhé dva banány poskytují dostačující dávku energie potřebnou na výdání 90-minutového cvičení. Není divu, že banán je ovoce číslo jedna u všech světových atletů. Banán dokáže také pomoci překonat podstatné množství chorob a nežádoucích stavů, tvořící tak prvek který by měl být přidaný do naší stravy.

hemoglobín v krvi a pomáhá v případě anémie.
Krevní tlak:
Toto jedinečné tropické ovoce má extrémně vysoký obsah Potasia a přitom nízký obsah soli, a to dělá banán perfektním nástrojem v boji proti krevnímu tlaku. Navíc, US Food and Deprese: Podle výzkumů mezi lidmi trpících depresí velká část se cítí výrazně lépe po požití banánu. To je proto, že banán obsahuje tryptophan, druh proteinu  který tělo přemění na serotonin, a ten uvolňuje relaxační prvek a zlepšuje náladu a celkově vás činí šťastnější.
Pro menstruační Syndromy:
Zapomeňte na tabletky  - nabanánujte se.  Vitamín B6, který se v banáně nachází vám zreguluje hladinu glukózy v krvi, což kladně učínkuje na vaši náladu.
Anémie :
Vysoký obsah železa v banánech dokáže stimulovať Drug Administration právě povolila banánovému průmyslu, aby mohla oficiálně vyhlašovat schopnosti tohto ovoce na snižovaní rizik krevního tlaku a infarktu.
Mozková síla:
200 studentů na škole dostávalo tento rok po dobu zkoušek  banánovou potravu: na sní dani, svačinu a oběd jako prostředku na zvýšení výkonnosti jejich mozku. Výzkum dokázal, že toto ovoce, dokáže pomáhat a dělat studenty mnohem soustředěnějšími.
Trávení:
Vysoký obsah vlákniny v stravě tvořený banány pomáhá upravit  činnost trávicího traktu do normálu a pomáha překonat problémy bez použití laxativ.
Kocovina:
Jeden z nejrychlejších zabírajících způsobů odstranění poopi-cových stavů je udělat si banánovo mléčný  šejk oslazený  medem. Banán utíší žaludek a s pomocí medu vybuduje nazpět zničenou hladinu cukru v těle, zatím co mléko utíší a znovu  zavodní váš systém.

Pálení na srdci: Banány mají účinek jako přírodní antacid v těle, takže pokud máte problémy s pálením na srdci, snězte banán na úlevu.
Ranní bolesti:
pár kousků banánu mezi jídlem pomáhá udržet hladinu cukru ve vyvážení a odstraňuje ranní bolesti.
Komáří bodnutí : Předtím než sáhnete pro krém na ošetření bolestivého vpichu po komárech, vyzkoušejte potřít bolestivé místo vnitřkem z banánové šlupky. Velké množství lidí zjistilo, že banán je neuvěřitelně účinný ve snížení pálení a podrážděnosti pokožky.
Nervy:
Banány mají vysoký obsah B vitamínů co tiší nervový systém.
Nadváha:   Práce pod tlakem? Studie psychológie dokázala, že práce pod tlakem často vede k přecpávání se uklidňujícími  doplňky jako je čokoláda nebo čipsy. Při průzkumu hospitalizovaných pacientů vědci zjistili, že nejobéznějšími byli skupiny osob, pracující v práci pod vysokým nátlakem. Správy v závěru, aby jsme dokázali vyloučit požívání jídla vzniklé panikou, potřebujeme kontrolovat naši hladinu cukru v těle. Kus banánu s vysokým podílem uhlohydrátů požitý každé dvě hodiny vám pomůže udržet tuto hladinu.

Žaludeční vředy: Banán je používaný jako dietní jídlo při zažívacích problémech pro svou hladkou texturu a jemnost. Je to jediné ovoce, které může být používané bez bolestí i v chronických případech. Banán dokáže neutralizovat nadměrnou kyselinu a snižuje podráždní tím, že jemně obalí stěny žaludku.
Kontrola teploty:
banán je uznávaný jako chladící ovoce, které dokáže snížit obě, jak tělesnou tak i emociální teplotu nastávajících maminek. Například v Thajsku, těhotné ženy pojídají banány aby zajistily, že jejich dítě se narodí s normální teplotou.
Problém se sezónní citlivostí (SAD):
Banány dokáží pomoci lidem trpícím na  SAD protože obsahují přírodní  tryptophan který zlepšuje náladu.
Kouření a používání tabáku:
Banány dokáží pomoci lidem, kteří se pokouší přestat kouřit. Vitamíny B6, B12 obsažené v banánech - potasium a magnézium pomáhají tělu  se dostat z nikotínového absťáku.
Stres:
V banánu je životně důležitý minerál pomáhající normalizovat srdečný rytmus, pomáhá dodávat kyslík do mozku a reguluje vaši tělesnou hladinu vody. Když jsme ve stresu náš metabolický poměr se zvyšuje a tak snižuje naši hladinu potasia. To může být vyvážené nazpět s pomocí s vysoko potasiovým ,,nabanáněním .,,
Infarkt: Podle výsledků zveřejněných v TV, jedině banány jako součást pravidelné stravy může snížit riziko infarktu až o 40%!
Bradavice: Tato jednoduchá přírodní alternativa potvrzuje, že když se chceš zbavit bradavice, vem kus banánové šlupky a přilož na bradavici žlutou stranou ven. Zlehka připevni slupku náplastí (isolepou) 
Takže, banán je skutečně přírodní prostředek na mnoho nemocí. Když  porovnáš banán s jablkem, má v sobě čtyřnásobně více proteinů, dvojnásobně více uhlohydrátů, tři krát víc fosforu, pět krát více vitamínu A a železa, a dvojnásobek jiných vitamínů a minerálů.  Bohatost na potasium ho činí ovocem s nejvyšší hodnotou.  Je právě čas nato, aby ste změnili svoje staré zvyky ,,Jeden banán denně drží vašeho lékaře v nedohlednu!'

A přidám ještě něco; chcete mít vaše boty rychle lesklé?  Vem vnitřní stranu banánu a  přetři slupkou svoje botky...nakonec zlehka přelešti suchou látkou. Neuvěritelné ovoce
!!!


Prázdninové řezy

Suroviny
Těsto č. 1 250 g hladké mouky  100 g másla, 1 dl mléka,  50 g práškového cukru, 40 g kakaa, 1/2 pr. do pečiva

Těsto č. 2 90 g práškového cukru, 90 g hrubé mouky, 4 vejce

Krém: 5 dl mléka, 100 g výběrové mouky, 200 g másla, 1 dl silné kávy, 200 g práškového cukru, 1 vanilínový cukr, 1 lžíce tuzemského rumu

Pracovní postup

Ze surovín vypracujeme tmavé těsto, rozdělíme ho na dvě polovejce a upečeme. Žloutky utřeme s cukrem, přidáme mouku a tuhý sníh z bílků. Promícháme a upečeme ve vyhřáté troubě. Z mléka a mouky uvaříme hustou kaši. Do vychladlé kaše zapracujeme máslo utřené s cukrem a dobře vyšleháme. Plát tmavého těsta natřeme džemem a polovicí krému. Na něj položíme piškotové těsto, natřeme zbylým krémem a zakryjeme druhým tmavým plátem. Pokapeme ho kávou smíchanou s rumom. Celý povrch polejeme čokoládovou polevou.

Zavináčový salát
2 větší zavináče,1 pomeranč,ale můžete i mandarinku,1 jablko, 1 menší cibule
na zálivku - buď majonézu,nebo jako já včera - 3 lžíce zakysané smetany, 1 lžíce vody a

2 lžíce majolky, sůl, pepř
Zavináče očistím od koření a té zeleniny co je v něm, pokrájím na nudličky, to samé s pomerančem a oloupaným jablkem,smíchám se zálivkou a dám aspoň na dvě hoďiny do lednice odležet.Pak už stačí jen cereální kaiserka a orosená hladinka.. new_smile_cheers

Mezinárodní den dětí

se slaví každoročně 1. června. U příležitosti dne dětí jsou připravovány různé společenské a sportovní akce. Den dětí má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí. Svátek se slaví v mnoha zemích světa.

Oslavu dne dětí navrhla v roce 1949 Mezinárodní demokratická federace žen, Mezinárodní odborové sdružení učitelů a Světová federace demokratické mládeže. Mezinárodní den dětí se poprvé slavil 1. června 1950 ve více než 50 zemích celého světa. Pevné datum, tedy 1. červen, bylo stanoveno až na mezinárodní konferenci pro ochranu dětí v roce 1952.

Den matek

je den, kdy vzdáváme poctu našim matkám. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě. V České republice připadá Den matek na druhou květnovou neděli. V tento den dávají děti svým matkám dárky, většinou vlastnoručně vyrobené. Jeho původ je už ve starověkém Řecku, kdy se slavil svátek plodnosti a matek, spojený s uctíváním pohanské bohyně Rhey = Kybelé, matky bohů.

V Československu se začal slavit tento svátek v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková. Po 2. sv. válce byl zatlačen do pozadí komunisty propagovanými oslavami Mezinárodního dne žen, ve zkratce MDŽ (slaveného vždycky 8. března), ale i přesto se dál v některých rodinách připomínal. Po roce 1989 se opět začal slavit veřejně.                         Tento den doplňuje Den otců, který oslavuje otce a slaví se vždy třetí neděli v červnu.

Něco pro zasmání...

Otázky a odpovědi

Proč je chlap jako sněhová bouře?                                            Protože nikdo neví, kdy to přijde, kolik centimetrů přinese a jak dlouho to bude trvat......

Proč jsou slobodný chlapi taký chudý a ženatý taký tučný?
No to je preto, lebo keď domov príde slobodný chlap, tak otvorí chladničku, v nej nič nové, tak radšej ide do spálne. Ženatý chlap príde domov, otvorí dvere do spálne, v nej nič nové a tak ide otvoriť chladničku...

Proč má datel zobák?                                                 Aby si nerozmlátil hlavu!

Proč má kanec smutný oči?                                        Protože má za manželku svini a děti prasata.

Proč mají ženy kratší chodidla než muži?                     Je to důsledek evoluce. Zkrátka aby mohly stát blíž u dřezu.

Proč nemůže být žena současně krásná i moudrá?       Protože pak už by  to byl chlap.

Proč nemůže divočák na nuda pláž?                            Protože by tam okusoval žaludy.

Proč nosí muži pruhové pyžamo?                                Protože se v noci dřou jak trestanci.

Proč se dělají voňavé prezervativy?                               Protože "aroma ti šeptá vstaň.".

V jaké době žijeme?                                                   V eletrické: Do práce chodíme s odporem, v práci sedíme v napětí a když se dotkneme vedení, tak nás kopne do prdele!

Víš kdo je největší kurva v Čechách?                            Sazka 2x týdně tě vzruší a pak dá někomu jinýmu.

Víte jak lze mezi politiky najít tři naprosté blbce?          Namátkou.

Víte jaka je prumerna rychlost pohybu manzelky v obchode?       2000 Kč/hod.

íte jaký je rozdíl mezi dobrým sousedem a dobrou sousedkou?
Dobrý soused půjčí a dobrá sousedka dá!

Víte o tom, že muži měli kdysi dávno mezi nohama 3 vejce?
No, pak na nich tak dlouho seděli, až vyseděli ptáka.

Víte proč je sperma ze spermobanky tak drahý?           Protože se jedná o ruční práci.

Víte proč smrtka nosí kosu?                                        Protože neudělala papíry na kombajn.

Víte proč tak málo farářů jezdí mercedesem?"              "Protože ten stojí nekřesťanské peníze." 

Víte, vždycky hledám u žen tu vnitřní krásu.                 Jakmile jsem uvnitř - krása.

Vrchol umění diplomacie:                                            Přesvědčit ženu, že je měkký jen a  jen proto, aby netlačil

Zvíře na 22 písmen?                                                    Zajíc s červenou kravatou.

Básník v depresi:

Myš

Sedí myš v rohu,

v pastičce má nohu,

sedí tiše, občas pípne,

stejně asi brzo chcípne.

Potvora

Dvoumetrová potvora,

vkročila k nám do dvora,

asi už k nám nevkročí,

má motyku v obočí.

Na pivu

Sedí pán na malém pivu,

ve tváři má zděšení.

Není tomu ani divu,

Padá na něj lešení.

Sanitka

Vezou pána v sanitce,

život visí na nitce.

Sanitka se převrhla,

a nitka se přetrhla.

 

        Proč má ženská o kolečko víc než kůň?
Aby nelemtala vodu z kýblu, když meje schody.

 

Citáty chytrých právniček

Jejich autorky nejsou nijak zaostalé. Jsou to  právničky! Tyto otázky a odpovědi totiž skutečně padaly vesměs v soudní síni. Z úst soudkyň a obhájkyň:

 

  1.  "Je to pravda, pane doktore, že pokud někdo zemře ve spánku, neví o tom až do rána?"

  2.  "Váš nejmladší syn, ten dvacetiletý, kolik je mu let?"

  3.  "Byl jste přítomen, když byl pořízen váš snímek?"

  4.  "Byl jste sám, či o samotě?"

  5.  "Byl jste to vy, nebo váš mladší bratr, kdo byl zabit ve válce?"

  6.  "Zabil vás?"  

  7.  "Jak daleko od sebe byla vozidla v okamžiku nárazu?"

  8.  "Chápu to tak, že jste tam zůstal až do svého odchodu?"

  9.  "Kolikrát jste spáchal sebevraždu?"

10.  Otázka: "Takže datum početí vašeho dítěte bylo pátého srpna?"

       Odpověď: "Ano."

       Otázka: "A co jste v tu dobu dělala?"  

11.  Otázka: "Takže ona měla tři děti?"

        Odpověď: "Ano"

        Otázka: "Kolik mezi nimi bylo chlapců?"

        Odpověď: "Žádný."

        Otázka: "Byla mezi nimi nějaká děvčata?"

 12.  Otázka: "Takže ty schody vedly dolu do sklepa?"

        Odpověď: "Ano"

        Otázka: "A ty schody vedly také nahoru?"

 13.   Otázka: "Vy jste podnikl poměrně dalekou svatební cestu, že?"

         Odpověď: "Ano, jel jsem do Ameriky, paní soudkyně."

         Otázka: "A vzal jste s sebou svou novou ženu?"

 14.  Otázka: "Jak bylo ukončeno vaše první manželství?"

        Odpověď: "Smrtí."

        Otázka: "A čí smrtí došlo k ukončení manželství?"

 15. Otázka: "Můžete tu osobu popsat?"

       Odpověď: "Byl střední výšky a měl plnovous."

       Otázka: "A šlo o muže či ženu?"

16.  Otázka: "Doktore, kolik pitev jste vykonal na mrtvých?"

       Odpověď: "Všechny mnou vykonané pitvy byly vykonány na mrtvých."

17.  Otázka: "Jste kvalifikován k podávání vzorku moči?"

       Odpověď: "Odmalička."

 18. Otázka: "Doktore, než jste započal pitvu, zkontroloval jste tep?"

       Odpověď: "Ne"

       Otázka: "zkontroloval jste krevní tlak?"

       Odpověď: "Ne"

       Otázka: "zkusil jste nalézt známku dechu?"

       Odpověď: "Ne"

       Otázka: "Takže, je možné, že při započetí pitvy byla pacientka stále naživu?"

       Odpověď: "Ne"

       Otázka: "Jak si můžete být tak jist?"

       Odpověď: "Protože její mozek ležel ve sklenici na mém stole."

       Otázka: "Nicméně, je i přesto možné, že byla stále naživu?"

       Odpověď: "Je možné, že byla stále na živu a vydělávala si jako právnička."

 

Pranostiky

  • ČERVENEC - . Červenec horký, pěkné jsou vdolky. Když dne ubývá, horka přibývá. Na mokrý červenec následuje bouře a krupobití.
  • SRPEN - Když srpen z počátku hřeje, ledový vítr v zimě dlouho věje. Srpnový déšť - jako ženský pláč. V srpnu když půlnoční vítr věje, bez deště slunečko hřeje.Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá. Červen stálý, prosinec dokonalý. Hřmí-li v červnu, zvede se obilí.
  • ZÁŘÍ - Po teplém září zle se říjen tváří. Prší-li hodně v září, vesele se sedlák tváří. Září - máj podzimu. Září jezdí na strakaté kobyle. 

Maminka

Petra Kubíčková Balcarová

 

Ta, co mne denně hladí,

ta, co mne ráno budí,

to je má zlatá maminka,

ta, která starala se o mě od malinka.

 

Její srdce vždy vlídné,

její slovo vždy přímé,

úsměv, který povzbudí,

její láska jež kámen probudí.

 

 

 

 

Nikdy neřekne mi ne,

nikdy nezapomene,

pokaždé mi poradí

nikdy její srdce nezradí.

 

To ona je mé vzkříšení,

to ona s tatínkem vznešení,

spolu navždy jsou rodiči

a já s nimi  štěstí největší.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Názory čtenářů se nemusí shodovat s názorem lidí, kteří přispívají do tohoto občasníku a dále vydavatelů.

Komu se to nelíbí, ať si prdel políbí.

Za případné chybné informace, gramatické chyby se předem omlouváme, neboť nelze docílit toho, být neomylní.

Pokud má někdo zájem o gratulaci blízké osobě, či jinou propagaci, rádi uveřejníme jeho příspěvek, můžete zasílat na pekubic@seznam.cz .

Srdečně děkujeme za pomoc a příspěvky od všech lidí dobré vůle, bez kterých by Občasník nebyl.