Jdi na obsah Jdi na menu
 


Občasník 10.

16. 12. 2011

Račínský občasník

www.racin-obcasnik.estranky.cz

10. číslo, září – 2011

 

Milí  čtenáři,

jako voda v potoce, tak rychle utíká i samotný život. Přehoupne se léto a je tu čas sklizně, dělání si zásob na období zimy. Pro letošní rok se vyskytlo opravdu mnoho vos, což naznačuje dle pamětníků krásný podzim s tuhou zimou, tož uvidíme co je na tom pravdy.                              - V těchto dnech nám příroda poskytuje bohatství v podobě různých hub a plodů, které můžeme najít v přilehlých lesích. Dovoluji si je nazvat souhrně lesem Račíňákem, který kol dokola obklopuje naší maličkou vesničku. Ať se vydáme jakýmkoliv směrem, nemine nás vůně jehličí a podzimní přírody, která hraje všemi barvami svou každoroční pouť.

Ať nejen příroda, ale také Vy jste barevně naladěni, nemusíte zrovna hrát všemi barvami, ale Vaše nálada zůstane veselá a na období zimy se dobře naladíte a  připravíte .  

Petra a Jaroslav Kubíčkovi + spol. Bez r. o.  J

 

Něco o Račíně část 10.

......

   Hlavní silnice protíná obec na dvě části. Vede z Přibyslavi do Svratky. Nejbližšími obcemi jsou směrem od Přibyslavi Vepřová a dále Polnička. Mnoho odboček dnes již usnadňuje a zkracuje cestu do Žďáru nad Sázavou. Propletence lesních cest a cestiček pak usnadňují spojení s okolím Velkého Dářka, Velké Losenice a dalších překrásných míst Vysočiny.

Za starostování pana Františka Dvořáka po roce 1992 se podařilo v obci vybudovat mnoho asfaltových cest.

Podél hlavní silnice stojí dvě téměř totožné autobusové zastávky (1. zhotovena za starosty F. Dvořáka, 2. za starostování J. Subého). Upraveno bylo také prostranství před obecní budovou.

   Památky:

   Račínská zvonice stávala na lípě před usedlostí č. 3. Lípa, ta byla skácena a nynější dřevěná zvonička u Dvora byla postavena léta páně 1909. Zde poopravuji, že nyní je zděná, dřevěné jsou krovy. Zvon byl ulit ve slévárně v Polničce. Znak s nápisem byl pořízen až odkudsi z Aše, okolo roku 2005.

   Památník odboje u tehdejší hájenky č. 29, zde se zdržoval samotný štáb partizánské brigády mistra Jana Husi s majorem Fominem v čele, komisařem brigády Čechem Miroslavem Tůmou. Ubytován byl do vánoc 1944. Pro zajímavost členové partizánské brigády z Račína byli Viktor Hlávka, Miroslav Hlávka, Irena a Anna Hlávková, Josef Kocián Pomocníci partyzánů Ant. Leopold, Jaroslav Kubíček I., který dělal též spojku, Frant. Křesťan ml. č.p. 4, Fr. Lacina č.p. 26, jeho dcera Růžena, ležel zde raněný partyzán Jos. Kocián na půdě, kam jej chodila léčit paní Dr. Žáková, která byla ubytována jako host v místním hostinci.     

 

..................pokračování v dalším vydání................

 

(zdroj - Písání vybrané ze vzpomínek, kronik a knih pamětních na obec Račín, vydané Obecním úřadem v Račíně, 25. června 2005, neoficiální Pamětní kniha u Kubíčků, která je veřejně k nahlédnutí + fotokopie původní od r.2005)

 

Události ve zkratce .

Červen 2011.

·        Již VII. ročník Račínské lávky oslavili místní i přespolní. Tato tradice připadla na sobotu 25. června. Prkna nad hladinou Jordánu se prohýbala pod koly originálního, téměř historického bicyklu a závodníci padali jako hrušky do vody. Našli se však tací, kteří hravě lávku zdolali a na druhý břeh se dostali suchou nohou i kolem. První pozici obhájil Martin Zich, překvapením bylo stříbrné místo Karla Ošťádala, u přespolních byl na prvním místě Martin Golebiowski, druhý pak Ivo Mittermayer. Nezapomnělo se na zpestření a to přejezd na trakaři, jeho vítězi byli Leoš a Tomášek Zichovi a odnesli si tak cenu v podobě šťavneté a jistě dobré kýty. Všem zúčastněným díky, vítězům gratulujeme a doufejme, že za rok se opět u Jordánu sejdeme. 

Červenec 2011

·       První prázdninové dny byly větrné a počasí příliš nepřálo a nezůstalo jen u oněch prvních dnů. Ono zde na Vysočině je podnebí poněkud drsné, ale i přesto se o pár dní později počasí umoudřilo a sluníčko na několik málo červencových dní hřálo. Dokonce se v lesích kol Račína dalo nasbírat houbových pochoutek. Začaly růst podhříbci, růžovky, babky a další druhy hub. Je pravdou, že výkyvy teplot byly neobvyklé tomuto ročnímu období, ale pokud byl hic, nastalo poté příjemné ochlazení.

·       Své „ANO“ si řekli dne 16. července 2011 Iveta Nikodemová a Jaroslav Mašek z Račína.                                                                                                                Přejeme jim tímto úspěšné vkročení do svazku manželského, ať se jim vyplní jejich společná tajná přání a vše v životě zvládají levou zadní. Gratulujeme a přejeme kopec štěstí, horu pohody a moře lásky!

·       Nebezpečný had se objevil u jednoho z místních stavení, s největší pravděpodobností  šlo o cizokrajného a velice jedovatého hada, který buď vinou majitele opustil terárium nebo byl bezohledným vypuštěn volně do přírody. Upozorňujeme občany, aby byli obezřetní vzhledem k tomu, že se ve vsi pohybuje velké množství dětí.

 Srpen 2011

·       Až do srpna letos vydržela májka, místní dobrovolníci ji po souhlasu tvůrců pokáceli.

·       V místním hotelu Račín byla 6. srpna odehrána pohádka nejen pro děti - O daleké cestě. Samozřejmě v ní bylo něco dobrého, něco zlého, ponaučení a jak jinak než šťastný konec nakonec. Trocha té kultury je určitě na místě, páč v dědinkách jako je ta naše moc příležitostí není.                                                                                 Děkujeme tímto Květě Špačkové a všem, kteří se na tomto prima nápadu podíleli!

·       První políbení a „ANO“  si slíbili u raka v Račíně dne 20. srpna ve 13,30 hodin   Jana Černá a Petr Vaněk.                                                                                                    Byla to historicky první svatba, která se konala přímo u symbolu naší obce a oddávajícím byl pan starosta Jiří Subý.                                                                                Novomanželům přejeme stálý úsměv na rtu, do společného života tu správnou kartu-nejlépe eso a trpělivost, lásku, věrnost, pohodu, zdraví a hlavně plno šťastně prožitých společných let a taky brzy nějakého potomka  nebo dva, tři...  ;oD


·       Ojojoj hodně vos se letos objevilo v Račíně, což jsme zmínili již v úvodě, až nebezpečně příliš, kdy někteří návštěvníci neunikli agresivnímu pobodání těmito tvory a skončili tak v ošetření lékařů. Někteří pamětníci hovoří o tom, že bude pěkný podzim, ale nastane velice tuhá zima. Nezbývá než se připravit a doufat, že vše ve zdraví přečkáme, i tu zimu jako broučci v zavátých chaloupkách.

·        Poslední srpnový víkend patřil Bluma cupu – nohejbalovému turnaji na hřišti. Účast byla jako každým rokem pěkná, počasí přálo, ačkoliv v odpoledních hodinách začalo pršet, což už zúčatněným nevadilo. Na zlatém místě se umístilo družstvo Žďár Projekt, na stříbrné pozici Leon tým, třetí byly Náplavy. Ti, kteří v minulých létech obsadili medailovou pozici se bohužel těžce propadli na poslední místa, ačkoliv jsou mladšími účastníky než zmiňovaní letošní vítězové – no, i sport je vrtkavý a nemůže se dařit vždy a všude.       Poděkování jako již každým rokem patří pořadatelům manželům Blumovým za prima den, pivo jako křen a výborný gulášek.

·       Koncem srpna ukončili provoz místní hospůdky a obchůdku manželé Špičákovi, kteří měli pronajaté tyto prostory. Za celou dobu působení se snažili vyjít svým zákazníkům vstříc a splnit jejich přání, uspořádali množství všelijakých akcí, oslav a posezení. Jistě se zapíší do místních kronik a patří jim náležité poděkování za mnohdy obdivuhodnou a vytrvalou práci do nočních hodin, o svátcích i nedělích.                                       Vašku a Naďo Špičákovi děkujeme Vám, přejeme hlavně zdraví, pohodu, načerpání nových sil a budeme na Vás jistě vzpomínat-místní štangasti! 

·       V neděli 28.8. se u rybníka Jordán konaly Dětské rybářské závody, děti si užili pěkné odpoledne, stejně jako jejich rodiče a opékání u místní „hasičárny“se díky počasí skvěle vydařilo. Nebylo vítězů, ani poražených, ale nutno zmínit, že nejúspěšnějším rybářem byl Leoš Uhlíř ml., který ulovil 8 kapříků, což je obdivuhodný výkon. Odměna čekala na každého a díky aktivitám místních dobrovolníků to v Račíně žije!

Září 2011 

·       Prvního září připadlo letošní rok na čtvrtek, na děti čekala povinná školní docházka a tím pádem konec volných dní a nastolení režimu v podobě povinností a učení. Děti, ať se Vám i tento školní rok daří, ať získáte nové poznatky a naučíte se zase o něco víc. Díky postupu a vývoji doby, mají již letošní předškoláčci možnost seznámení se s počítačem, hlavně všeho s mírou a nezapomeňte děti, že je třeba i pohybu na zdravém čerstvém Račínském vzduchu! 

·       Račínská hospůdka je od 16.9. 2011 opět v provozu. Novým nájemcem je Milan Štursa ze Žďáru n. S.. První otevírací den bylo pro hosty nachystáno pohoštění v podobě výtečného gulášku. Menu nabízí mnoho novinek, obsluha je sympatická a tak doufejme, že se jim bude v budoucnu dařit a budeme se setkávat ve „staronové“ škole, kde přibyl na zdi symbol naší vesnice.                                               Novému nájemci a personálu přejeme mnoho sil a především mnoho spokojených hostů, kteří se budou rádi vracet!

UPOZORNĚNÍ ČISTÍRNY ODPADNÍCH VOD OBCE RAČÍN

Vzhledem k tomu, že se neustále objevují textilní ubrousky a různý těžce rozložitelný materiál v čistírně odpadních vod, tím pádem se ucpává toto zařízení, rozhodli jsme se apelovat na místní občany, občanky a občánky, ale také na chataře, chatařky a ostatní sezóní návštěvníky:

 PROSÍME NEVHAZUJTE DO SVÝCH WC A KANALIZACE MATERIÁL, KTERÝ TAM NEPATŘÍ, PŘEDEVŠÍM ODPAD TĚŽCE ROZPUSTITELNÝ .

Podrobný popis materiálů, který nepatří do svodu odpadních vod poskytne pan M. Jeřábek, či kterýkoliv ze zastupitelů naší obce. Předem děkujeme za pochopení.

A na co se těšit........?

Ø       Hallowen aneb podzimní dovádění, které si může každý dle svého gusta užít. Nápadům se meze nekladou a na zajímavou výzdobu v okolí místních stavení se každý rád podívá.

Ø       Další číslo občasníku vyjde koncem roku 2011najdete v Račínské hospůdce, někteří ve svých schránkách, na požádání u Kubíčků, na internetové adrese viz nahoře. Po popřečtení pošlete dále!              

Gratulace, výročí, oslavy, narození...aneb to je-bylo svateb


Kapku polibků, tůňku obětí, potok štěstí, řeku zdraví, moře lásky, oceán pohody smíchaný s optimismem a koktejl věčného mládí! Všechno krásné jak hvězdy jasné!

 

§         Manželé Margita a Vlastimil Nedopilovi oslavili 12. června  překrásných 40 let společného života. Gratuluje jim celá rodina i dědina!!!

§         Manželé Dvořákovi  oslaví 16. října  40 let ruku v ruce lásce, v radosti i starosti. Přejeme spoustu radostí a už žádné starosti! A přejeme nějaké to vnoučátko do rodiny.

§         Manželé Iveta a Jaroslav Maškovi se v červenci zavázali slibu manželskému.

§         Manželé Jana a Petr Vaňkovi v srpnu utvrdili svou lásku a věrnost u raka.

 

NOVINKA....čerstvě narozená miminka....... J už už skoro budou

 

 

Šikovné recepty a zajímavosti

 


Perníkový štrúdl

Potřebujeme: 600 g hladké mouky, 300 g moučkového cukru, 4 vejce, 4 lžíce medu, 3/4 sáčku prášku do pečiva, špetku perníkového koření, povidla, jádra vlašských ořechů

Jak na to: Ze všech surovin (kromě povidel) vypracujeme těsto, které necháme přes noc odpočinout. Potom vyválíme na válu plát, potřeme jej povidly, poklademe půlkami ořechových jader a zabalíme jako štrůdl. Pečeme asi při 150 °C. Po upečení horký štrůdl potřeme žloutkem rozmíchaným s vlažnou vodou.

 

Hruškový závin se švestkami

Potřebujeme: 0,5 kg listového těsta, 25 dkg mírně povařených hrušek, 25 dkg švestek přes noc namočených v rumu, 5 dkg rozinek, 5 dkg loupaných mandlí, 5 dkg cukru, 5 dkg fíků (nejsou nutné)

Jak na to: Těsto rozdělíme na dva díly a oba rozválíme. Na těsto klademe nakrájené hrušky a vypeckované nakrájené švestky. Posypeme rozsekanými mandlemi, rozinkami a jemně sekanými fíky.

Nakonec posypeme cukrem, stočíme dva štrúdly, potřeme rozšlehaným vejcem a upečeme.

Bramboráky ze suchého chleba, aneb na chleba se těžko dělá

Suroviny: Namočíme si do vody chleba (gurmáni zvolí mléko), který už máte třeba pro slepice (cháá) ale bez plísně, samozřejmě.                                                                                                                            

- Když se chleba rozmočí, vymačkáme z něj vodu (mléko), dáme do mísy a přidáme vajíčko, vegetu, uzeninu, kmín, majoránku, pepř a tolik množství česneku, kolik ho běžně dáváte do bramboráku, přidejte taky cibuli, je v těchto plackách moc dobrá a trochu hladké mouky.

 

Jablkový rychlý koláč

 Suroviny
400 g hrubé mouky, (může být i polohrubá mouka), 400 g krystalového cukru, 600 g nastrouhaných jablek i se šťávou 3 celá vejce 1 lžička mleté skořice, jeden a půl lžičky jedlé sody, 2 dl oleje

Pracovní postup

Utřeme vejce s cukrem a olejem. Postupně přidáváme mouku promíchanou se  sódou bikarbónou a jablká se skořicí. Smícháme. Připravené těsto vylejeme na vymazaný a pomoučený plech. Pečeme ve vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů 20 až 30 minut. Koláč po upečení a vychladnutí potřeme meruňkovými povidly /marmeládou a posypeme strouhaným kokosem anebo ml. ořechy.

 

Kuře s ořechovou omáčkou
2-3 stehenní řízky,1 menší cibuli,4-6 lžíce strouhaných vlašáků,1-2 hřebíčky,česnek - podle chuti, ne moc,1 bobk. list,na špičku nože skořice,trošku chilli,kurkumy,1 dl bílého vína,smetanu, máslo
Na másle zesklovatím pokrájenou cibuli, přidám ořechy, orestuju,a pak koření, víno a prolis.česnek, povařím a zjemním smetanou. Pokaždé jsem ji měla trochu jinou, záleží na tom, jak mi ujede ruka s kořením.. rolleyes

  Dušičky:

William-Adolphe Bouguereau:Den mrtvých (1859)

Vzpomínka na všechny věrné zesnulé, Památka všech věrných zemřelých či lidově dušičky , která připadá na 2. listopadu, je v římskokatolické církvi dnem liturgického roku, kdy se církev modlí za zemřelé. Liturgické obřady slouží v tento čas i Církev československá husitská, která vzešla z prostředí katolického modernismu po I. světové válce.- Památka se slaví od 10. století, v zemích s křesťanskou tradicí je zvykem během tohoto dne či období navštívit hřbitov a rodinný hrob a rozsvítit na němsvíčku či položit živé květiny, což má symbolizovat víru ve věčný život a demonstrovat přesvědčení, že život hrobem nekončí. Z tohoto hlediska jsou nevhodné papírové a umělé květiny, které se v moderní době na hrobech čím dál více objevují jakožto důkaz o ztrátě povědomí o původním významu této tradice.- Památka věrných zemřelých se slaví den po slavnosti Všech svatých 1. listopadu. V České republice je vzpomínka na všechny naše zemřelé vedleVánoc největším společně prožívaným dnem, který věřící i nevěřící spolu „slaví“.- Modlitba za zemřelé patří k nejstarší křesťanské tradici, vzpomínka na mrtvé je součástí každého slavení eucharistie. Památku věrných zemřelých zavedl roku 998 clunyjský opat Odilo († 1048), který se takto snažil čelit přetrvávajícím pohanským obřadům. Ve 13. století se tento zvyk rozšířil po celé západní církvi. V Aragonii začali kněží slavit v ten den tři mše za zemřelé; tento zvyk potvrdil papež Benedikt XIV. (1748) a rozšířil pro všechny kněze ve Španělsku, Portugalsku a Latinské Americe. V roce 1915 Benedikt XV. toto dovolení rozšířil pro celou církev. -  Anglikánská církev slavení této památky zrušila, avšak někde byla památka obnovena v rámci anglokatolického hnutí. Protestantská reformace nebyla ve zrušení takto důsledná: Martinu Lutherovi se její slavení v Sasku za jeho života nepodařilo potlačit.

Něco pro zasmání...

„Lépe nakoupit v obchodě, než mít nakoupeno z hospody.“

 

 Chlapík jde do důchodu a za ušetřené peníze si chce
koupit něco, po čem  vždycky toužil - sportovní auto.

Udělá to a hned vyrazí na dálnici, když  se za nim
náhle objeví policejní auto.
Chlápek si pomysli: "Mám Ferrari,  ujedu mu jako
nic!" 160, 180,  220.
Pak si pomyslí: "Přece se nezabiju"  a zastaví
Policajt k němu dojede a říká: "Už jsem slyšel ÚPLNĚ
všechny   výmluvy, ale mám dneska dobrou náladu, takže když
mi řeknete něco, co ještě  nikdo nezkoušel, nechám vás
jet."
Chlápek povídá: "Jsou to dva dny, co mi  manželka
utekla   s  policajtem a já myslel, že mi ji vezete zpátky".
"JEĎTE!!!!"

 


Když má Básník depresi:

Mraveneček

Nesl malý mraveneček

lesem kousek dřívka,

nedbal na svou čerstvou kýlu,

vyhřezla mu střívka.

Návod

Sledoval jsem v televizi,

jak lidem seká hlavy kat,

s partnerkou teď máme krizi,

udělám to taky tak.

Na vozovce

Belhám se za autobusem,

kéž by mi tak zastavil,

běžím dlouho rychlým klusem,

v tom se infarkt dostavil.

Dřevorubec

Dřevorubec dříví kácel,

sekl se a vykrvácel.

Marně svíral pěstičky,

neměl krevní destičky.

Konečně vím, kde se bere můj tělesný špek.                                                                         Normálně používám při sprchování zbytek šamponu na vlasy. Ale dnes jsem se koukla na nápis na láhvi a běda. Stojí tam pro větší objem a plnost. Kruci: Teď je jasné, proč nemůžu ubrat na váze.
 Ale mám řešení, od teď budu používat prostředek na mytí nádobí, tam totiž je napsáno, odstraní i velmi odolný tuk.

 

Dcera volá svojí mamince: „mami, zase se se mnou hádal, už to nevydržím, přijedu bydlet k tobě!“

Maminka odpovídá: „Ne, ne miláčku, on musí zaplatit za svoje chyby! Já přijedu bydlet k vám!!!“

 

ČEŠTINA JE PROSTĚ DOKONALÁ

Po

padesátce

počínají

pánové,

podobní

pohasínajícím

plamenům,

pociťovat

první

příznaky

počínající

pohromy.

Především

prudce

poklesne

pohlavní

pud. Protože

pánové

přestanou

postačovat

perversním

požadavkům

poživačných

paniček,

počnou

pokukovat

po

patnáctkách.

Puberťačce

postačí

patřičné

pohoštění,

případně

pán

poplácá

prevíta

po

prdýlce.

Políbí-li

pak

přitažlivá

panenka

plešatce

před

přihlížejícími

páprdy,

polichocený

prďola

podstrčí

poupěti

pětistovku

pro

pořízení

parády.

Praktické

pro

patnáctku,

postačující

pro

páprdu.

Posléze

pánové

pozbývají

peněz,

prohlížejí

pouze

pornografické plátky

pro

připamatování

podoby,

případně

polohy

přirození

protějšího

pohlaví.

Po

pozbytí

pohlavního

pudu

preferují

pánové

především

pivo.

Posedávají

po

putykách,

pěstují

pivní

panděro,

probírají

politiku.

Polehávají

po

pohovkách,

pokuřují.

Příbytkem

proniká

puch

připomínající

pálené

paznehty.

Pánové

pořád

pošilhávají

po

plotně.

Permanentně

předrážděné

paničky

připravují

pamlsky

pro

přecpaná

panděra

povalečů.

Pak

padesátníci

počínají

pozorovat

patologické

proměny.

Po

přečtení

příruček

pátrají

po

příznacích

pepky,

případně

přestávají

pít.

Podvečer

pupkáči

pobíhají

po

parcích,

podobní

předpotopním

příšerám.

Poděšení

představou

prokouřených

plic,

přestávají

pokuřovat.

Příliš

pozdě.

Potíží

postupně

přibývá.

Potíže

působí

pajšl,

páteř,

paradentosa,

prostata.

Pánové   

prostudují

pravidla

preventivní

péče.

Polykají

prášky,

panikaří.

Při

pověstech

provázejících

pohřby

přátel,

postupně

pitomí.

Poslyš,

příteli

padesátníku!

Proč

pohekávat

pod

peřinou,

proč

plakat

pro

pubertální

pošetilosti?

Potlač

přízračné

představy,

překonej

pocity

příkoří

páchaného

přírodou.

Připij

pivem,

pokuř

portoriko,

pohlaď

prdýlku,

potom

pozři

pochutiny,

poser

postel,

poblij

pisoár

.......................a žij dál !!

 

                      

 

A zkuste něco podobného zkomponovat v angličtině!!!

 

 

Barevně

(PeKuBa)

 

Nechci vidět černobíle, přeji si vidět barevně,

nechci zůstat v šedi skříně, nechci podobat se carevně.

 

Každý okamžik ze života, každá vteřina je mi více,

než popsaná stránka...... nic o životě neříkajíce.

 

Tolik odstínů, kombinací, prolínání je vidno v barvách,

tak jako v životě lidí .....na ulici, v příbytcích, v továrnách.

 

Slunce rozzáří vždy každé místo na zemi, nebe se směje,

je nám krásně mezi přáteli a jejich přítomnost hřeje.

 

Nechť je stále i přes lidské trampoty krásně,

ať skládá si ten, kdo chce básně a vždy vidí barevně.

 

vtipy - doporučuje většina psychiatrů

"Miláčku, proč jsi celá nahá?"

 "To jsou přece šaty lásky, drahý!"

 "Hm, no mohla sis je alespoň trochu přežehlit!"

****************

 Žena: "Dneska ráno v metru tři chlapi vstali, aby mi uvolnili  místo."

 Muž: "A vešla ses?"

****************

 Situace: Oni leží příjemně unaveni v posteli.

 Co kdybych přišel zítra k vám a přede všemi    požádal  o  ruku?"

 Ona: "No já nevím, manžel by asi zuřil a děti by se smály..

****************

 Horský průvodce říká: "Kdyby dámy na chvilku zmlkly, slyšeli bychom řev  vodopádů."

****************

Podezřívavá žena se táže: "Můžeš mi vysvětlit, jak se ti na límec dostala  rtěnka?"

"Nemůžu, nevím. Docela jasně si pamatuji, že košili jsem si sundal."

****************

 "Venku je tak krásně," povídá muž manželce, "a ty se dřeš s parketami!  Měla bys jít raději na vzduch a umýt mi auto."

****************

Policista vyzve mladou slečnu k tanci a ptá se jí "Slečno, Vy si taky  myslíte, že jsou policajti blbí?"

 "Ne, ale na hymnu jsem ještě netancovala."

****************

Arabská teroristická komanda oznámila, že žádný útok na ČR nechystají.

Jejich analytická skupina totiž zjistila, že po likvidaci vlády, parlamentu a  senátu by se naše životní úroveň zvedla na trojnásobek.

****************

Vzkazy:

Děkujeme panu a paní Pollákovým za poskytnutí pomoci při výstavbě RD.

Přejeme Honzovi Zachovi aneb veliteli místních dobrovolných hasičů pevné zdraví, neboť jej v minulých měsících pozlobila vážná zdravotní komplikace.

Budoucím provozovatelům hospůdky – přejeme si pivečko jako křen a obsluhu s úsměvem!    A ať se daří !

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Názory čtenářů se nemusí shodovat s názorem lidí, kteří přispívají do tohoto občasníku a dále vydavatelů.

Komu se to nelíbí, ať si prdel políbí.

Za případné chybné informace, gramatické chyby se předem omlouváme, neboť nelze docílit toho, být neomylní.

Pokud má někdo zájem o gratulaci blízké osobě, či jinou propagaci, rádi uveřejníme jeho příspěvek.

Srdečně děkujeme za pomoc a příspěvky od všech lidí dobré vůle, bez kterých by Občasník nebyl.